Sheffield & District Chess Association

Established 1883

 

I<< HOME

Events

 

 

 

 

2019-20 League Div 4 : Athenaeum Cup

 

The state of things at the point when Covid-19 stopped play was as follows:

 

(Click on match score to go to match details.)

Home Team

P

W

D

L

For

Pts

Av

Ba C

Wo B

Ra A

Ch C

C C A

Wo C

Ec D

D & C

S U B

S N C

S D A

Barnsley C

16

11

0

5

39

22

1.375

XXX

2-1

3-

 

 

3-1

1-2

4-0

1-3

3-1

3-1

Worksop B

15

8

4

3

37

20

1.333

2-1

XXX

 

3-

1-3

2-2

2-2

2-1

4-0

3-1

 

Ravenfield A

16

7

5

4

39

19

1.188

1-2

2-2

XXX

1-2

 

 

 

3-1

4-0

2-1

4-0

Chesterfield C

12

6

2

4

24

14

1.167

3-1

 

0-4

XXX

2-1

3-1

 

 

2-2

 

0-4

Clay Cross A

13

6

2

5

30

14

1.077

1-2

1-3

2-2

2-2

XXX

1-2

 

 

4-0

 

2-1

Woodseats C

15

5

5

5

29

15

1.000

1-3

2-2

1-3

2-1

2-1

XXX

 

-3

 

2-2

3-

Ecclesall D

12

4

3

5

21

11

0.917

3-1

 

2-2

0-4

1-3

-3

XXX

1-2

 

2-2

 

Darnall & Handsworth C

13

4

2

7

21

10

0.769

1-3

2-1

0-4

 

-3

2-2

2-1

XXX

2-2

 

 

Sheffield University B

11

2

4

5

15

8

0.727

1-3

0-4

2-2

 

 

 

 

 

XXX

 

2-2

Sheffield Nomads C

10

1

4

5

16

6

0.600

 

1-3

2-2

 

 

2-2

1-3

 

 

XXX

2-1

Sheffield Deaf A

13

3

1

9

21

7

0.538

 

 

2-1

1-3

1-3

 

1-2

4-2

1-3

 

XXX

 

Final placings were based on average match points per match actually played, which, as it happens, was the same as the current placings at the time of cessation as regards promotion places.

 

      

 

 

Matches played

      

      

11/03/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

0-4

Chesterfield C

   

W

Ivan Basarab-Horwath

0-1

George Peters

   

B

John Speck

0-1

Alex Blowers

   

W

Ken Scott

0-1

Brian Crofts

   

B

Stuart N Bullington

0-1

David Kershaw

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

09/03/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield Nomads C

1-3

Worksop B

   

Worksop B

3-1

Sheffield Nomads C

B

unnamed

-

unnamed

   

W

Michael Clark

-

Steve Withington

W

unnamed

-

unnamed

   

B

Alan Story

-

Josephine Woollard

B

unnamed

0-1

unnamed

   

W

Andrew J Smith

1-0

David J Norris

W

unnamed

0-1

unnamed

   

B

Brendan Stoneham

1-0

Arkady English

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

05/03/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

3-1

Woodseats C

   

Sheffield Deaf A

2-1

Ravenfield A

B

George Peters

1-0

Steven Moon

   

B

Peter T Sharpe

1-0

Chris Allen

W

Brian Crofts

1-0

Dave Cook

   

W

Mark Kirkham

-

Steven Harrison

B

David Kershaw

1-0

Jamie Woodhouse

   

B

Michael W Simmons

-

Roy Evans

W

Default

0-1

Stephen Daykin

   

W

Darci Cooper

-

David Hill

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

03/03/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

4-0

Darnall & Handsworth C

   

B

Not Named

1-0

Default

   

W

Not Named

1-0

Default

   

B

Not Named

1-0

Default

   

W

Not Named

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

27/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

2-2

Sheffield University B

   

B

David Kershaw

0-1

Kacper Mytnik

   

W

Alex Blowers

1-0

Alejandro Lopez-Martinez

   

B

Brian Crofts

1-0

Jaimin Galaiya

   

W

Evan Wood

0-1

Jose D Muneton

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

26/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

2-2

Sheffield Nomads C

   

B

John Speck

1-0

Duncan Chambers

   

W

John HT Eddershaw

1-0

Josephine Woollard

   

B

Ken Scott

0-1

David J Norris

   

W

Erwin Wieringa

0-1

Eric McKenna

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

24/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Ravenfield A

1-2

Barnsley C

   

Woodseats C

3-

Sheffield Deaf A

W

Chris Allen

0-1

John Gibbs

   

W

Dave Cook

-

Peter T Sharpe

B

Steven Harrison

-

Vlad Shaposhnikov

   

B

Jamie Woodhouse

1-0

Steve Gibson

W

Mick Wombell

1-0

Anthony G Steele

   

W

David Margerison

1-0

Mark Kirkham

B

Martin Wilkes

0-1

Anthony Perry

   

B

Stephen Daykin

1-0

Michael W Simmons

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

19/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield University B

2-2

Sheffield Deaf A

   

B

Alejandro Lopez-Martinez

-

Michael P Freund

   

W

Mikail Bayrak

0-1

Steve Gibson

   

B

Francisco G Huaman Wichler

-

Mark Kirkham

   

W

Marko Vukasinovic

1-0

Michael W Simmons

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

18/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

1-2

Ecclesall D

   

Sheffield Nomads C

2-2

Ravenfield A

B

Adam Bosak

0-1

Ivan Basarab-Horwath

   

B

Duncan Chambers

0-1

Chris Allen

W

Vlad Shaposhnikov

0-1

John Speck

   

W

Les P Day

1-0

Mick Wombell

B

Anthony G Steele

1-0

John HT Eddershaw

   

B

David J Norris

-

Roy Evans

W

Mark Anderson

-

Erwin Wieringa

   

W

Eric McKenna

-

David Hill

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

17/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Worksop B

1-3

Clay Cross A

   

B

Michael Clark

0-1

Dean M Hartley

   

W

Nigel Baxendale

-

D Philip Morgan

   

B

Andrew J Smith

-

Paul Kelman

   

W

Cliff Briggs

0-1

Jerome Redhead

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

12/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield University B

2-2

Ravenfield A

   

B

Jaimin Galaiya

-

George D Boothman

   

W

Loukas Podaropoulos

-

Chris Allen

   

B

Abdullah Daoub

1-0

Steven Harrison

   

W

Constantine Maraitis

0-1

Mick Wombell

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

11/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Clay Cross A

4-0

Sheffield University B

   

B

Dean M Hartley

1-0

Jose D Muneton

   

W

Neil Cameron

1-0

Luca Bakshi

   

B

Paul Kelman

1-0

Kacper Mytnik

   

W

Jerome Redhead

1-0

Alejandro Lopez-Martinez

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

10/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

2-1

Ecclesall D

   

Ecclesall D

1-2

Darnall & Handsworth C

W

Ian Barker

1-0

John Speck

   

B

Unnamed

0-1

Unnamed

B

Andrew Nettleship

1-0

John HT Eddershaw

   

W

Unnamed

-

Unnamed

W

Joel Fair

0-1

Stuart N Bullington

   

B

Unnamed

-

Unnamed

B

John M Oughton

-

Ken Scott

   

W

Unnamed

-

Unnamed

 

 

 

 

 

 

Woodseats C

2-2

Sheffield Nomads C

   

W

Rob Skelton

1-0

Les P Day

   

B

Jamie Woodhouse

0-1

Josephine Woollard

   

W

David Margerison

0-1

Sean Robinson

   

B

Stephen Daykin

1-0

Eric McKenna

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

06/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

3-1

Barnsley C

   

Sheffield Deaf A

1-3

Sheffield University B

W

George Peters

1-0

Vlad Shaposhnikov

   

W

Peter T Sharpe

1-0

Jose D Muneton

B

Brian Crofts

1-0

Anthony G Steele

   

B

Mark Kirkham

0-1

Alejandro Lopez-Martinez

W

David Kershaw

1-0

Anthony Perry

   

W

Darci Cooper

0-1

Kacper Mytnik

B

T Amarnath

0-1

Mark Anderson

   

B

Reuben Litherland

0-1

George Basta

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

04/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Clay Cross A

1-2

Woodseats C

   

W

Neil Cameron

0-1

Rob Skelton

   

B

Jerome Redhead

-

Jamie Woodhouse

   

W

Brian Lever

-

David Margerison

   

B

Andy Bacon

-

Stephen Daykin

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

03/02/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

0-4

Ravenfield A

   

W

Colin Creighton

0-1

George D Boothman

   

B

R (Bob) Lindsay

0-1

Chris Allen

   

W

John M Oughton

0-1

Steven Harrison

   

B

Andrew M Turnidge

0-1

Martin Wilkes

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

30/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield Deaf A

1-3

Clay Cross A

   

B

Peter T Sharpe

1-0

Dean M Hartley

   

W

Steve Gibson

0-1

Paul Kelman

   

B

Michael W Simmons

0-1

Jerome Redhead

   

W

Howard Cooper

0-1

Brian Lever

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

27/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Ravenfield A

1-2

Chesterfield C

   

Worksop B

2-1

Barnsley C

B

Chris Allen

0-1

George Peters

   

W

Michael Clark

-

Vlad Shaposhnikov

W

Steven Harrison

0-1

Brian Crofts

   

B

Alan Story

1-0

Anthony Perry

B

Mick Wombell

-

T Amarnath

   

W

Nigel Baxendale

0-1

Anthony G Steele

W

David Hill

1-0

Default

   

B

Andrew J Smith

1-0

Mark Anderson

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

23/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

2-1

Clay Cross A

   

W

George Peters

-

Dean M Hartley

   

B

Brian Crofts

1-0

Jerome Redhead

   

W

Evan Wood

1-0

Brian Redhead

   

B

Default

0-1

Not Named

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

21/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

3-1

Woodseats C

   

Sheffield Nomads C

2-1

Sheffield Deaf A

W

Adam Bosak

1-0

David Margerison

   

W

Duncan Chambers

-

Mark Kirkham

B

Vlad Shaposhnikov

1-0

Jamie Woodhouse

   

B

Sean Robinson

0-1

Steve Gibson

W

Anthony G Steele

0-1

Rob Skelton

   

W

Eric McKenna

1-0

Michael W Simmons

B

Mark Anderson

1-0

Stephen Daykin

   

B

David J Norris

1-0

Darci Cooper

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

20/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

2-1

Worksop B

   

Ravenfield A

4-0

Sheffield University B

B

Andrew Nettleship

-

Michael Clark

   

B

Chris Allen

1-0

Default

W

Ian Barker

1-0

Andrew J Smith

   

W

Steven Harrison

1-0

Default

B

Geoff Facer

0-1

Alan Story

   

B

Mick Wombell

1-0

Default

W

Colin Creighton

1-0

Cliff Briggs

   

W

Martin Wilkes

1-0

Default

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

15/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

-3

Woodseats C

   

W

John Speck

-

Steven Moon

   

B

Ken Scott

0-1

Jamie Woodhouse

   

W

John HT Eddershaw

0-1

Rob Skelton

   

B

Default

0-1

Stephen Daykin

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

13/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Woodseats C

-3

Darnall & Handsworth C

   

B

David Margerison

0-1

Tom Hails

   

W

Jamie Woodhouse

0-1

Colin Creighton

   

B

Rob Skelton

-

R (Bob) Lindsay

   

W

Stephen Daykin

0-1

John M Oughton

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

09/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

0-4

Sheffield Deaf A

   

B

Ian Edmundson

1-0

Peter T Sharpe

   

W

George Peters

1-0

Mark Kirkham

   

B

Brian Crofts

1-0

Michael W Simmons

   

W

Evan Wood

1-0

Darci Cooper

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

06/01/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

2-2

Woodseats C

   

Sheffield University B

0-4

Worksop B

B

Tom Hails

1-0

David Margerison

   

B

Default

0-1

Michael Clark

W

Geoff Facer

0-1

Jamie Woodhouse

   

W

Default

0-1

Andrew J Smith

B

Colin Creighton

-

Dave Cook

   

B

Default

0-1

Alan Story

W

R (Bob) Lindsay

-

Stephen Daykin

   

W

Default

0-1

Richard Pavier

 

 

 

 

 

 

Worksop B

4-0

Sheffield University B

   

B

Michael Clark

1-0

Default

   

W

Andrew J Smith

1-0

Default

   

B

Alan Story

1-0

Default

   

W

Richard Pavier

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

19/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield Deaf A

1-3

Chesterfield C

   

B

Mark Kirkham

0-1

George Peters

   

W

Reuben Litherland

0-1

Brian Crofts

   

B

Aaron Spear

0-1

T Amarnath

   

W

Darci Cooper

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

17/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

3-1

Sheffield Nomads C

   

W

Adam Bosak

1-0

Josephine Woollard

   

B

Vlad Shaposhnikov

1-0

Arkady English

   

W

Anthony G Steele

1-0

Eric McKenna

   

B

Robbie Merc

0-1

David J Norris

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

16/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

-3

Clay Cross A

   

Ravenfield A

2-2

Worksop B

B

Geoff Facer

0-1

Dean M Hartley

   

B

George D Boothman

-

Robert Porter

W

Joel Fair

-

Neil Cameron

   

W

Chris Allen

-

Michael Clark

B

John M Oughton

0-1

Jerome Redhead

   

B

Steven Harrison

1-0

Alan Story

W

Andrew M Turnidge

0-1

Brian Lever

   

W

Mick Wombell

0-1

Tim England

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

10/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Clay Cross A

1-2

Barnsley C

   

W

Neil Cameron

1-0

Vlad Shaposhnikov

   

B

Jerome Redhead

0-1

Anthony G Steele

   

W

Frank K Pearson

-

Mark Anderson

   

B

Andy Bacon

0-1

Robbie Merc

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

09/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ravenfield A

4-0

Sheffield Deaf A

   

Woodseats C

2-2

Worksop B

B

George D Boothman

1-0

Peter T Sharpe

   

B

Dave Cook

0-1

Robert Porter

W

Chris Allen

1-0

Mark Kirkham

   

W

Jamie Woodhouse

1-0

Andrew J Smith

B

Steven Harrison

1-0

Michael W Simmons

   

B

Rob Skelton

1-0

Alan Story

W

David Hill

1-0

Darci Cooper

   

W

Stephen Daykin

0-1

Cliff Briggs

 

 

 

 

 

 

Worksop B

2-2

Woodseats C

   

B

Unnamed

-

Unnamed

   

W

Unnamed

-

Unnamed

   

B

Unnamed

0-1

Unnamed

   

W

Unnamed

1-0

Unnamed

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

03/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

3-

Ravenfield A

   

B

Vlad Shaposhnikov

-

George D Boothman

   

W

Anthony G Steele

1-0

Chris Allen

   

B

Mark Anderson

1-0

Steven Harrison

   

W

Gerald R Thickett

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

02/12/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Worksop B

3-

Chesterfield C

   

W

Andrew J Smith

-

George Peters

   

B

Alan Story

1-0

Ian Edmundson

   

W

Richard Pavier

0-1

Brian Crofts

   

B

Michael Clark

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

27/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

1-3

Clay Cross A

   

W

John Speck

0-1

Jerome Redhead

   

B

Ivan Basarab-Horwath

1-0

Frank K Pearson

   

W

Ken Scott

0-1

Brian Lever

   

B

Stuart N Bullington

0-1

Brian Redhead

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

26/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

1-3

Sheffield University B

   

W

Anthony G Steele

1-0

Ahmad O A Mohammed

   

B

Mark Anderson

0-1

Jose D Muneton

   

W

Robbie Merc

0-1

Kacper Mytnik

   

B

Alan S Taylor

0-1

Alejandro Lopez‑Martinez

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

25/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Woodseats C

1-3

Ravenfield A

   

B

David Margerison

0-1

George D Boothman

   

W

Jamie Woodhouse

-

Chris Allen

   

B

Rob Skelton

0-1

Steven Harrison

   

W

Daniel Clayton

-

David Hill

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

19/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

3-1

Sheffield Deaf A

   

Clay Cross A

1-3

Worksop B

W

Anthony G Steele

1-0

Peter T Sharpe

   

B

Neil Cameron

0-1

Andrew Allen

B

Mark Anderson

1-0

Mark Kirkham

   

W

Jerome Redhead

0-1

Michael Clark

W

Robbie Merc

1-0

Michael W Simmons

   

B

Frank K Pearson

1-0

Andrew J Smith

B

Alan S Taylor

0-1

Darci Cooper

   

W

Brian Redhead

0-1

Alan Story

 

 

 

 

 

 

Sheffield Nomads C

1-3

Ecclesall D

   

B

Les P Day

-

John Speck

   

W

Arkady English

0-1

Robert Walton

   

B

David J Norris

-

Ken Scott

   

W

Abhishek Asthana

0-1

Mick O'Hanlon

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

18/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ravenfield A

3-1

Darnall & Handsworth C

   

B

George D Boothman

-

Geoff Facer

   

W

Chris Allen

1-0

Colin Creighton

   

B

Steven Harrison

-

R (Bob) Lindsay

   

W

Roy Evans

1-0

John M Oughton

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

11/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

2-2

Sheffield University B

   

W

Geoff Facer

1-0

Jaimin Galaiya

   

B

Colin Creighton

0-1

Alejandro Lopez-Martinez

   

W

R (Bob) Lindsay

1-0

Robert Way

   

B

John M Oughton

0-1

Francisco G Huaman Wichler

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

06/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield University B

1-3

Barnsley C

   

W

Ahmad O A Mohammed

0-1

Vlad Shaposhnikov

   

B

Loukas Podaropoulos

0-1

Anthony G Steele

   

W

Jaimin Galaiya

0-1

Robbie Merc

   

B

Kacper Mytnik

1-0

Mark Anderson

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

04/11/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ravenfield A

2-1

Sheffield Nomads C

   

Worksop B

2-2

Ecclesall D

W

Chris Allen

1-0

Josephine Woollard

   

B

Michael Clark

0-1

Ivan Basarab-Horwath

B

Steven Harrison

1-0

Sean Robinson

   

W

Andrew J Smith

-

John Speck

W

Martin Wilkes

0-1

Arkady English

   

B

Alan Story

1-0

Robert Walton

B

Mike Hoyes

-

David J Norris

   

W

Tim England

-

John HT Eddershaw

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

30/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

3-1

Barnsley C

   

W

Ivan Basarab-Horwath

1-0

Vlad Shaposhnikov

   

B

John Speck

1-0

Anthony G Steele

   

W

Ken Scott

1-0

Robbie Merc

   

B

Stuart N Bullington

0-1

Mark Anderson

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

29/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Clay Cross A

2-2

Ravenfield A

   

B

Neil Cameron

1-0

George D Boothman

   

W

Jerome Redhead

-

Chris Allen

   

B

Frank K Pearson

-

Mick Wombell

   

W

Default

0-1

Roy Evans

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

28/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Woodseats C

2-1

Chesterfield C

   

B

David Margerison

0-1

George Peters

   

W

Jamie Woodhouse

-

Brian Crofts

   

B

Rob Skelton

1-0

Luke W Russell

   

W

Stephen Daykin

1-0

Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

24/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Chesterfield C

0-4

Ravenfield A

   

Sheffield Deaf A

1-2

Ecclesall D

B

Brian Crofts

0-1

George D Boothman

   

B

Peter T Sharpe

0-1

John Speck

W

Evan Wood

0-1

Steven Harrison

   

W

Mark Kirkham

-

Robert Walton

B

T Amarnath

0-1

Chris Allen

   

B

Steve Gibson

1-0

John HT Eddershaw

W

Luke W Russell

0-1

David Hill

   

W

Michael W Simmons

0-1

Ken Scott

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

21/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Darnall & Handsworth C

1-3

Barnsley C

   

Woodseats C

2-1

Clay Cross A

W

Geoff Facer

0-1

Vlad Shaposhnikov

   

B

Steven Moon

1-0

Jerome Redhead

B

Joel Fair

-

Anthony G Steele

   

W

Jamie Woodhouse

0-1

Brian Lever

W

R (Bob) Lindsay

0-1

Robbie Merc

   

B

Rob Skelton

1-0

Frank K Pearson

B

Colin Creighton

-

Mark Anderson

   

W

Stephen Daykin

-

Brian Redhead

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

08/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Clay Cross A

2-1

Sheffield Deaf A

   

W

Neil Cameron

-

Peter T Sharpe

   

B

Jerome Redhead

0-1

Mark Kirkham

   

W

Frank K Pearson

1-0

Steve Gibson

   

B

Andy Bacon

1-0

Michael W Simmons

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

07/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Woodseats C

1-3

Barnsley C

   

Worksop B

2-1

Darnall & Handsworth C

B

David Margerison

-

Vlad Shaposhnikov

   

B

Michael Clark

0-1

Geoff Facer

W

Jamie Woodhouse

0-1

Anthony G Steele

   

W

Andrew J Smith

-

Colin Creighton

B

Stephen Daykin

0-1

Robbie Merc

   

B

Alan Story

1-0

R (Bob) Lindsay

W

Daniel Clayton

-

Alan S Taylor

   

W

Cliff Briggs

1-0

Ralph Batty

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

01/10/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Barnsley C

2-1

Worksop B

   

Clay Cross A

2-2

Chesterfield C

B

Vlad Shaposhnikov

-

Robert Porter

   

B

Neil Cameron

-

George Peters

W

Anthony G Steele

1-0

Andrew J Smith

   

W

Jerome Redhead

-

Brian Crofts

B

Alan S Taylor

0-1

Alan Story

   

B

Frank K Pearson

1-0

T Amarnath

W

Robbie Merc

1-0

Cliff Briggs

   

W

Andy Bacon

0-1

Luke W Russell

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

26/09/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield Deaf A

4-2

Darnall & Handsworth C

   

B

Peter T Sharpe

1-0

Geoff Facer

   

W

Mark Kirkham

0-1

Andrew Nettleship

   

B

Michael P Freund

-

R (Bob) Lindsay

   

W

Michael W Simmons

1-0

Mick Turnidge

   

B

Steve Gibson

-

John M Oughton

   

W

Darci Cooper

1-0

Andrew M Turnidge

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

25/09/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Ecclesall D

2-2

Ravenfield A

   

B

Ivan Basarab-Horwath

-

George D Boothman

   

W

John Speck

-

Steven Harrison

   

B

Ken Scott

1-0

David Hill

   

W

Stuart N Bullington

0-1

Martin Wilkes

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

24/09/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Sheffield Nomads C

2-2

Woodseats C

   

W

Duncan Chambers

1-0

David Margerison

   

B

Josephine Woollard

1-0

Jamie Woodhouse

   

W

Arkady English

0-1

Rob Skelton

   

B

Joel Ellis

0-1

Stephen Daykin