Yorkshire Chess Association

 

 I<< HOME

Events

 

League Div 3 : Silver Rook Grp A

(Click on match score to go to match details.)

Home Team

P

W

D

L

For

Pts

Don

Le B

I K

Ha C

Hol

Yo E

Al B

Doncaster

4

4

0

0

19

8

XXX

 

3-2

5-1

 

 

 

Leeds B

4

3

1

0

16

7

 

XXX

3-2

 

 

5-1

 

Ilkley Knights

5

3

0

2

18

6

 

 

XXX

 

 

 

5-1

Harrogate C

4

1

1

2

12

3

 

 

2-3

XXX

 

 

3-3

Holmfirth

4

1

0

3

7

2

1-4

1-4

 

-5

XXX

 

 

York E

4

1

0

3

7

2

 

 

1-5

 

2-4

XXX

 

Alwoodley B

5

0

2

3

9

2

0-6

3-3

 

 

 

2-3

XXX

 

      

 

 

Matches played

      

      

18/11/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Alwoodley B

0-6

Doncaster

   

Holmfirth

1-4

Leeds B

B

Mahyar Baharisaadi

0-1

Sean O McDonald

   

B

Steve Westmoreland

-

Rupert W Jones

W

Isobel Stetter

0-1

Neil R Lowther

   

W

David Booth

-

Angel Monterde

B

Brian Ward

0-1

Steve J Mann

   

B

Alex Burke

-

Kateryna Huk

W

Steve Hutton

0-1

Zak Tomlinson

   

W

Isaac Fossey

0-1

Andrii Huk

B

Max Olbison

0-1

Peter Catt

   

B

John G Taylor

0-1

Stephen Firth

W

Sofia Daysh

0-1

Shay Topping

   

W

Harley Townsend

0-1

Ian Haley

 

 

 

 

 

 

York E

1-5

Ilkley Knights

   

B

Ben Leighton

0-1

Andrew C Wainwright

   

W

Gary Leighton

0-1

Gary Corcoran

   

B

Bertie Leatham

0-1

Carl Monk

   

W

Mark Leatham

1-0

Jacob Smith

   

B

Shaoyuan Shan

0-1

Charlie Wainwright

   

W

Max Flatekval

0-1

John Tate

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

04/11/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Harrogate C

3-3

Alwoodley B

   

Leeds B

3-2

Ilkley Knights

B

Henry Saunders

0-1

Climate Mupfiga

   

B

Andrii Huk

0-1

Paul Butterworth

W

Amelia Wheeler

1-0

Angelica Rowe

   

W

Bernie T Hare

1-0

Gary Corcoran

B

Ethan Gaffney

0-1

Toby Quaite

   

B

Robin F Browne

-

Jacob Smith

W

Joey Fell

1-0

Isobel Stetter

   

W

Angel Monterde

-

Carl Monk

B

Nathaniel Mackenzie

0-1

Suhrith Yerabati

   

B

Kateryna Huk

1-0

Charlie Wainwright

W

Noah Helme

1-0

Samiksha Yerabati

   

W

Reece Campbell

-

Ed Strudwick

 

 

 

 

 

 

York E

2-4

Holmfirth

   

B

Ben Leighton

0-1

Steve Westmoreland

   

W

Gary Leighton

0-1

Sai Pavan Telukuntla

   

B

Bertie Leatham

-

Colin Frank

   

W

Mark Leatham

1-0

Jacob A Westmoreland

   

B

Max Flatekval

0-1

Anthony Ryland

   

W

Shaoyuan Shan

-

Thomas Arrowsmith

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

14/10/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Alwoodley B

2-3

York E

   

Doncaster

3-2

Ilkley Knights

B

Chris J Terrington

0-1

Ben Leighton

   

B

Sean O McDonald

-

Andrew C Wainwright

W

Toby Quaite

1-0

Gary Leighton

   

W

Neil R Lowther

-

Shriaansh Ganti

B

Samiksha Yerabati

-

Bertie Leatham

   

B

Zak Tomlinson

1-0

Jacob Smith

W

Brian Ward

0-1

Mark Leatham

   

W

Richard E Desmedt

1-0

Brad Slater

B

Isobel Stetter

1-0

Max Flatekval

   

B

Peter Catt

-

John Tate

W

Steve Hutton

0-1

Shaoyuan Shan

   

W

Ismet Berisha

0-1

Charlie Wainwright

 

 

 

 

 

 

Holmfirth

-5

Harrogate C

   

B

Colin Frank

0-1

Amelia Wheeler

   

W

Isaac Fossey

0-1

Henry Saunders

   

B

John G Taylor

-

Nathaniel Mackenzie

   

W

Jacob A Westmoreland

0-1

Ethan Gaffney

   

B

Rogan O'Reilly

0-1

David Halpin

   

W

Daniel Czerniuch

0-1

Daniel Ward

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

30/09/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Doncaster

5-1

Harrogate C

   

Ilkley Knights

5-1

Alwoodley B

B

Neil R Lowther

-

Richard White

   

B

Andrew C Wainwright

1-0

Suhrith Yerabati

W

Martin S Simmonds

-

Henry Saunders

   

W

Brad Slater

-

Samiksha Yerabati

B

Richard E Desmedt

1-0

Ethan Gaffney

   

B

Samesh Chotai

1-0

Brian Ward

W

Peter Catt

1-0

Joey Fell

   

W

Charlie Wainwright

1-0

Steve Hutton

B

Ismet Berisha

1-0

Noah Helme

   

B

John Tate

1-0

Sofia Daysh

W

John Gibbs

1-0

Daniel Ward

   

W

Alex Rawse

-

Sienna Xu

 

 

 

 

 

 

Leeds B

5-1

York E

   

B

Andrii Huk

1-0

Max Duemmer Wrigley

   

W

Angel Monterde

1-0

Mark Leatham

   

B

Jesse Baggett-Lahav

0-1

Bertie Leatham

   

W

Kateryna Huk

1-0

Max Flatekval

   

B

Reece Campbell

1-0

Shaoyuan Shan

   

W

Peter Galloway

1-0

 Default

   

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Matches played

      

      

16/09/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Alwoodley B

3-3

Leeds B

   

Harrogate C

2-3

Ilkley Knights

B

Varun Nayak

-

Rupert W Jones

   

B

Eli Maunder

-

Shriaansh Ganti

W

Nathan Madzia

0-1

Robin F Browne

   

W

Amelia Wheeler

0-1

Brad Slater

B

Climate Mupfiga

1-0

Angel Monterde

   

B

Joey Fell

0-1

Jacob Smith

W

Toby Quaite

1-0

Sami Sheikh

   

W

David Halpin

0-1

Pierre De Beco

B

Aashita RoyChowdhury

0-1

Reece Campbell

   

B

Henry Saunders

1-0

Charlie Wainwright

W

Sylvan Clarke

-

Peter Galloway

   

W

Ethan Gaffney

1-0

John Tate

 

 

 

 

 

 

Holmfirth

1-4

Doncaster

   

B

Steve Westmoreland

0-1

Sean O McDonald

   

W

Alex Burke

1-0

Richard E Desmedt

   

B

Hamid Faham

0-1

Martin S Simmonds

   

W

Colin Frank

-

Peter Catt

   

B

John G Taylor

0-1

Ismet Berisha

   

W

Daniel Czerniuch

0-1

John Gibbs