Yorkshire Chess Association

 

 I<< HOME

Events

 

Yorkshire U18 Division 2

(Click on match score to go to match details.)

Home Team

P

W

D

L

For

Pts

H R

H & B

Sh B

W W

H D

Y K

H & C

I Q

H M

L G

Harrogate Renegades

2

2

0

0

10

4

XXX

 

 

 

 

5-2

 

 

 

 

Hull & East Riding B

2

1

1

0

11

3

 

XXX

 

 

 

 

 

 

 

7-1

Sheffield B

2

1

1

0

10

3

 

4-4

XXX

 

 

 

 

 

 

 

Wakefield Wolves

2

1

0

1

8

2

3-5

 

 

XXX

 

 

 

 

 

 

HDCA Dewsbury

2

1

0

1

8

2

 

 

 

 

XXX

 

5-3

 

 

 

York Knights

2

1

0

1

7

2

 

 

 

 

5-3

XXX

 

 

 

 

Hull & East Riding C

2

0

1

1

7

1

 

 

 

 

 

 

XXX

4-4

 

 

Ilkley Quicksilver

2

0

1

1

6

1

 

 

 

2-5

 

 

 

XXX

 

 

HDCA Meltham Chess Mates

2

0

1

1

5

1

 

 

1-6

 

 

 

 

 

XXX

 

Leeds Greens

2

0

1

1

5

1

 

 

 

 

 

 

 

 

4-4

XXX

 

      

 

 

Matches played

      

      

05/11/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Harrogate Renegades

5-2

York Knights

   

HDCA Dewsbury

5-3

Hull & East Riding C

W

Ethan Gaffney

1-0

Seb Wilford

   

W

Harry Carter-Sykes

1-0

Luke Attwater

W

Joey Fell

0-1

Aart Gehrels

   

W

Patryk Poterlowicz

1-0

Logan Richards

W

Matthew Chan

1-0

Koby Dickson

   

W

Edgar George

1-0

Tsz Shing Li

W

Pranay Sharma

1-0

Max Flatekval

   

W

Ben Knapman

0-1

Lucas Lamplough

B

Joey Fell

1-0

Seb Wilford

   

B

Patryk Poterlowicz

0-1

Luke Attwater

B

Ethan Gaffney

1-0

Aart Gehrels

   

B

Harry Carter-Sykes

1-0

Logan Richards

B

Pranay Sharma

0-1

Koby Dickson

   

B

Ben Knapman

0-1

Tsz Shing Li

B

Matthew Chan

-

Max Flatekval

   

B

Edgar George

1-0

Lucas Lamplough

 

 

 

 

 

 

HDCA Meltham Chess Mates

1-6

Sheffield B

   

Hull & East Riding B

7-1

Leeds Greens

W

Leo Stefanakis

0-1

Kirin Harrington

   

W

Gabriel Wood

1-0

Sofia Daysh

W

Harley Townsend

0-1

Benjamin Layton

   

W

Philip A Wood

1-0

Sienna Xu

W

Dylan Hirst

0-1

Ehsaan Ali

   

W

Dominik Pitel

1-0

Diyaa Vattigunta

W

William Peacock

0-1

Ben Peretz

   

W

Leo McGahey

1-0

Bodo Devanny

B

Harley Townsend

0-1

Kirin Harrington

   

B

Philip A Wood

0-1

Sofia Daysh

B

Leo Stefanakis

0-1

Benjamin Layton

   

B

Gabriel Wood

1-0

Sienna Xu

B

William Peacock

-

Ehsaan Ali

   

B

Leo McGahey

1-0

Diyaa Vattigunta

B

Dylan Hirst

1-0

Ben Peretz

   

B

Dominik Pitel

1-0

Bodo Devanny

 

 

 

 

 

 

Hull & East Riding C

4-4

Ilkley Quicksilver

   

Ilkley Quicksilver

2-5

Wakefield Wolves

W

Luke Attwater

1-0

Dan Yoshino-Bunting

   

W

Dan Yoshino-Bunting

0-1

Hasana Garuda

W

Logan Richards

1-0

Luigi Ucci

   

W

Luigi Ucci

-

James Parfitt

W

Tsz Shing Li

1-0

Cora Wainwright

   

W

Cora Wainwright

0-1

Muhammad Aamir

W

Lucas Lamplough

0-1

Freya Bramall

   

W

Freya Bramall

0-1

Jack Holmes

B

Logan Richards

0-1

Dan Yoshino-Bunting

   

B

Luigi Ucci

1-0

Hasana Garuda

B

Luke Attwater

1-0

Luigi Ucci

   

B

Dan Yoshino-Bunting

0-1

James Parfitt

B

Lucas Lamplough

0-1

Cora Wainwright

   

B

Freya Bramall

0-1

Muhammad Aamir

B

Tsz Shing Li

0-1

Freya Bramall

   

B

Cora Wainwright

1-0

Jack Holmes

 

 

 

 

 

 

Leeds Greens

4-4

HDCA Meltham Chess Mates

   

Sheffield B

4-4

Hull & East Riding B

W

Sofia Daysh

1-0

Leo Stefanakis

   

W

Kirin Harrington

-

Gabriel Wood

W

Sienna Xu

0-1

Harley Townsend

   

W

Benjamin Layton

0-1

Philip A Wood

W

Diyaa Vattigunta

0-1

Dylan Hirst

   

W

Ehsaan Ali

0-1

Dominik Pitel

W

Bodo Devanny

0-1

William Peacock

   

W

Ben Peretz

-

Leo McGahey

B

Sienna Xu

1-0

Leo Stefanakis

   

B

Benjamin Layton

1-0

Gabriel Wood

B

Sofia Daysh

1-0

Harley Townsend

   

B

Kirin Harrington

1-0

Philip A Wood

B

Bodo Devanny

1-0

Dylan Hirst

   

B

Ben Peretz

0-1

Dominik Pitel

B

Diyaa Vattigunta

0-1

William Peacock

   

B

Ehsaan Ali

1-0

Leo McGahey

 

 

 

 

 

 

Wakefield Wolves

3-5

Harrogate Renegades

   

York Knights

5-3

HDCA Dewsbury

W

Hasana Garuda

0-1

Ethan Gaffney

   

W

Seb Wilford

0-1

Harry Carter-Sykes

W

James Parfitt

1-0

Joey Fell

   

W

Aart Gehrels

0-1

Patryk Poterlowicz

W

Muhammad Aamir

0-1

Matthew Chan

   

W

Koby Dickson

1-0

Edgar George

W

Jack Holmes

0-1

Pranay Sharma

   

W

Max Flatekval

1-0

Ben Knapman

B

James Parfitt

-

Ethan Gaffney

   

B

Aart Gehrels

0-1

Harry Carter-Sykes

B

Hasana Garuda

-

Joey Fell

   

B

Seb Wilford

1-0

Patryk Poterlowicz

B

Jack Holmes

0-1

Matthew Chan

   

B

Max Flatekval

1-0

Edgar George

B

Muhammad Aamir

1-0

Pranay Sharma

   

B

Koby Dickson

1-0

Ben Knapman